Nové implementace Varia

Altus Vario nasazen v nových společnostech. Přečtěte si o přínosech a výhodách, které jim přineslo naše řešení.

Destiny Distribution, s. r. o

Destiny Distribution podniká ve sféře maloobchodního a velkoobchodního prodeje sportovního oblečení, bot, lyží a vybavení pro skateboarding a snowboarding. Společnost má centrální sklad, 17 poboček (prodejen) po celé České republice a provozuje e-shop.

Ekonomický systém Vario je umístěn na SQL serveru, který je mimo centrálu. Všichni uživatelé pracují on-line pomocí služby terminálového serveru. Uživatelé na pobočkách mají specifická oprávnění vázaná na jednotlivé číselné řady pro čtení a úpravy.

K obsluze obchodních aktivit byla nasazena většinu modulů z kompletu software Altus Vario. K nákupu a prodeji firma používá ceníky a kategorie cen, čtečky a tiskárny čárových kódů.

Protože převážná část zakázek pochází z e-shopu, byla implementována rozšíření, usnadňující obsluhu opakujících se aktivit:

 • Modul Expedice k evidenci odesílaného zboží a zásilek prostřednictvím smluvních přepravců a k tisku podkladů a štítků k zásilkám.
 • Doplněk Čárové kódy pro export dat z Varia do čtečky a import dat ze čtečky čárových kódů do Varia.
 • Řešení Rezervace pro automatické rezervace skladu dle skladové fronty. V praxi to znamená, že pokud se nenajde produkt na zadaném skladě a je nastavena skladová fronta, rezervuje se zboží z dalšího skladu a pošle se požadavek na přeskladnění.
 • Doplněk Import Katalogu z XLS pro hromadné importy i do uživatelských polí.
 • Doplněk Umístění Destiny pro hromadnou editaci množstevní skupiny Umístění na dokladech.

Euro VAT Reclaim, s. r. o.

Euro VAT Reclaim se zabývá finančním a daňovým poradenstvím. Ve výběrovém řízení dalo vedení firmy přednost komplexnímu podnikovému systému Altus Vario. Implementace probíhala v několika krocích. Nejprve jsme zpracovali podrobnou analýzu nasazení systému a po jejím odsouhlasení byl program instalován. Data Altus Vario jsou uložena na SQL serveru. Uživatelé se k datům připojují přes lokální síť.

Firma ke své běžné činnosti využívá především agendy modulů Adresář, Banka, Vydané doklady, Zakázky a Sklad.  Vzhledem k zaměření společnosti jsme naprogramovali a do ERP systému implementovali hned několik speciálních rozšíření:

 • Doplněk Cash Back automatizuje přepočet částky související s vracením daně z přidané hodnoty v různých státech. Po zadání (úřady akceptované) částky k vrácení dojde k přepočtu částky DPH v cizí měně na koruny dle kursu a k vložení částky do položky dokladu Zakázka. Pole Akceptovaná částka v měně, Kurs (a také Měna, Stát atd.) jsou uživatelská pole.
 • Doplněk Export do XML exportuje podklady pro daňovou správu do formátu xml. Doklady se zadávají buď ručně a nebo se importují z Excelu.

Virtshop CZ, s. r. o.

Náš dlouholetý uživatel Vario 11 se rozhodl přejít na moderní verzi Vario 12. Data umístěná na souborovém serveru analýza doporučila přesunout do SQL úložiště a ke společným datům přistupovat on-line jak z jednotlivých stanic v síti, tak přes terminálový server.

Původní data (odběratelé, dodavatelé, zboží atd.) byla zbavena duplicit a dalších chyb a teprve po tomto „očištění“ proběhl testovací převod dat, během něhož byly odstraněny drobné nedostatky. V poslední fázi byl ověřen praktický provoz a logická správnost převodu. Vyladili jsme nastavení systému pro jednotlivé skupiny uživatelů tak, aby pořizování dat bylo racionální a uživatelé snadno získali potřebné informace. Reálné užívání nové verze pak již nepředstavovalo žádné závažnější komplikace. V rámci upgrade jsme převedli i tiskové formuláře a osvědčená rozšíření původního systému:

 • Import katalogu a ceníků ze souboru aplikace MS Excel
 • Štítky PPL
 • Export faktur pro podání online
 • Import čísel balíků
 • Platby přepravcům

Virtshop CZ provozuje velkoobchod, maloobchod s erotickým zbožím a e-shop s diskrétní zásilkovou službou. Přínosy nasazení nové verze Varia jsou zrychlení přímého prodeje a prodeje na zakázku, rozšířený reporting prodejů z aktuálního skladu a výrazné zjednodušení práce s doklady. Společnost navíc ocenila dostupnost kvalitní dokumentace včetně příkladů a nástrojů SDK pro Vario 12 dovolující vytvořit množství funkcí přesně na míru. Díky tomu proběhl převod aplikace, umožňující propojení nového Varia s internetovým obchodem, hladce.

Animal Central, s. r. o.

Animal Central je výhradní zástupce světových výrobců produktů pro koně v České republice. V kamenné prodejně, ale především internetovým prodejem nabízí stájové a jezdecké potřeby, krmné doplňky a kosmetiku.

Nasazený informační systém Vario 12 nahradil zastaralý konkurenční software. Společnost ke své tuzemské a zahraniční obchodní činnosti využívá všechny agendy Varia, především Zakázky, Skladové doklady a moduly Adresář a Prodejna. Již při sestavování návrhu řešení implementace bylo přihlíženo k propojení software Vario s několika provozovanými e-shopy.

Metrostav, a. s.

Divize 3 společnosti Metrostav je divizí výrobní, která je zaměřena především na inženýring v segmentech staveb občanských, průmyslových a bytových. Vyrábí a dodává ocelové konstrukce zejména pro mostní technologie, velkokapacitní nádržové systémy, složité střešní velkoplošné konstrukce i nosné ocelové konstrukce různých technologických, průmyslových a skladových objektů. Nasazením systému Altus Vario řeší především správu skladového hospodářství s využitím off-line čteček čárových kódů ve výdejnách materiálu.

Sigma České Budějovice, spol. s r. o.

Narůstající počet podnikatelských aktivit přiměl společnost k přechodu ze systému Vario 11 na moderní podnikové řešení Altus Vario 12.

Společnost vyrábí různé ocelové svařence, zábradlí a schodiště. V zastoupení rakouských firem prodává a servisuje komunální čisticí techniku. Své služby nabízí též v turismu. 

9 | 2011

Přínos nasazení ERP/CRM sytému Altus Vario má ve jmenovaných firmách společné atributy

V poprázdninové aktualitě bychom vás rádi seznámili s vybranými implementacemi ekonomického systému Altus Vario, které naši ...
5 | 2011

Z jarních implementací Altus Vario vybíráme

BALLANC board shop Vlašimská „speciálka“ nabízí vše, co je ke sportům skateboarding a snowboarding potřeba. Maji...
3 | 2011

Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Vývojáři Altus software úspěšně absolvovali vzdělávací program, seznamující s principy objektového programování a s modelováním v...
2 | 2011

Počet uživatelů, přecházejících na Altus Vario 12, se meziročně zvyšuje

Stále větší počet našich klientů přechází, s pomocí našich konzultantů a certifikovaných partnerů, na moderní ERP/CRM systém...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)