V Novobalu potřebovali nový systém s dobrými funkcemi. Rozhodnutí padlo na Vario.

Sklad, Pokladna nebo Nákup zboží – to jsou jen některé funkce Varia, které den co den používají v pelhřimovském Novobalu. Ale nebylo to tak vždycky. Ještě před pěti lety měli jiný systém, který potřebovali vyměnit.

20 let zkušeností s informačními systémy znamená, že se v nich člověk poměrně dobře orientuje. „Dlouho jsme měli jiný systém, který jsme dokonce pomáhali vylepšovat. Radili jsme tvůrcům, co upravit,” říká jednatel Novobalu Martin Musil.

Jenže pak si v Novobalu spočítali, že jejich stávající systém je pro ně v tuto chvíli až moc nákladný.

Problém byl v tom, že informační systém jsme pořídili, když měla firma více zaměstnanců. Takže jsme se rozhodli systém změnit,” vysvětluje Musil.

Proto v Novobalu začali hledat informační systém, který bude ve srovnání se stávajícím:

  • levnější,
  • jednodušší
  • a s méně funkcemi.

Měl jsem jasné představy, co od nového systému chci. Díky dlouhým rokům zkušeností jsem přesně věděl, co potřebujeme,” říká Musil.

Právě variability si zákazníci na Variu obvykle cení nejvíce. Jednotlivé moduly totiž mohou snadno propojovat a svoje Vario podle potřeby rozšiřovat. Klasickou Pokladnu nebo Banku je možné kdykoliv doplnit třeba o Sklady, Mzdy či Výrobu. Vario vychází vstříc menším či začínajícím společnostem a zároveň se dokáže rychle přizpůsobit růstu firmy a zvětšit se o potřebné funkcionality.

Výběrové řízení: rychlé, krátké, jasné

A když se ve firmě vyrábějící obaly rozhlíželi po novém CRM, zaujalo je i Altus Vario. „Uspořádali jsme rychlé výběrové řízení. Po všech obchodních zástupcích jsme požadovali, aby nám systém předvedli. Řešili jsme s nimi konkrétní provozní věci,” vysvětluje Musil. Výběrového řízení se zúčastnilo několik firem a nakonec vyhrálo Vario.

Že byla pro Novobal důležitá jednoduchost systému, dokládá i potřeba rychlé implementace. „Zavádění nového systému nám trvalo řádově dny. V polovině prosince jsme přešli na Altus Vario a od 1. ledna už muselo všechno fungovat jako na drátkách,” popisuje Musil. Součástí převodu systému přitom bylo i přetahování dat z předchozího CRM. „Všechno šlo hladce. Například databáze jsme nahráli přes noc,” dodává Musil.

Nově vylepší Novobal obchod pomocí čteček čárových kódů

Tím to ale pro Novobal neskončilo. Svoje Vario se ve firmě snaží stále vylepšovat a obohacují ho o funkce, které skutečně využijí. Nově si plánují pořídit například doplněk, se kterým budou moci používat čtečky čárových kódů.

Firma Novobal vznikla v roce 2012 a prodává kompletní sortiment obalů, hygieny a kancelářských potřeb.

 

Jak Vario vybírali a implementovali v dalších firmách? Podívejte se na případové studie z velkoobchodu StarDeco, firmy Perfect Storage nebo Alcom Security.

2 | 2018

Připomeňte si 7 legislativních změn roku 2018, které se hodí znát

GDPR odstartuje revoluci v sankcích za prohřešky v ochraně osobních údajů. Prohlášení k dani může být v elektronické formě. Zvýši...
2 | 2018

5 tipů na rychlejší práci pomocí webové aplikace Altus Portal

Zaprášené šanony v archivu, spousta faktur připravených k podpisu, nejasnosti kolem zastupování lidí na dovolených, spousta tiště...
2 | 2018

Report: co se naučíte na školení ke změnám v modulu Mzdy pro rok 2018

Nový rok přináší nové legislativní úpravy ve mzdách, daních i dalších oblastech. Namátkou jmenujme navýšení minimální mzdy, vznik...
2 | 2018

Firmy o více než 25 osobách musejí do 15. 2. odevzdat Oznámení o plnění povinného podílu za rok 2017

Pokud vaše společnost měla v minulém roce přes 25 zaměstnanců, musí splnit tak zvaný povinný podíl, to znamená zaměstnávat i osob...
2 | 2018

Praktický doplněk: Vario automaticky propojí výpis z banky s hrazenými doklady

Zná to každý obchodník, který umožňuje platby kartou. Zákazníci jsou spokojení, že mohou platit hotově či kartou, jak se jim zlíb...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)