Šetřete čas využitím nového filtrování ve Variu - projděte si s námi 3 praktické příklady, jak si usnadnit práci

Znáte to. Blíží se porada a vy potřebujete z Varia rychle získat data a začnete vytvářet složité filtry. Nyní, díky novému filtrování, tato data získáte na pár kliknutí. Abychom vás s novou funkčností lépe seznámili, vybrali jsme 3 příklady z praxe:

1) Filtr textových polí oceníte v adresáři

Představte si, že pracujete ve firmě, která si zakládá na osobních vztazích s klienty. Proto jim vaše sekretářka posílá k svátku e-mailem blahopřání. Díky novému filtrování už nebude mít problém vyhledat všechny vaše klienty třeba se jménem Petr, kterým poté odešle blahopřání.

Zatímco dříve by musela vyhledávat pomocí *, nyní jednoduše vybere, že se jí mají zobrazit kontakty, které v textovém poli obsahují slovo Petr.

Textový filtr

2) Filtr číselných polí zobrazí největší faktury

Před poradou potřebujete zobrazit faktury, které jsou na částku vyšší než 100 000 korun. Díky novému filtrování stačí, když kliknete do políčka s hodnotou faktury. A pokud máte fakturu přímo v hodnotě 100 000, stačí vybrat filtr “větší než”.

Případně klikněte do jakéhokoliv políčka s částkou, zvolte filtr “větší než” a doplňte hodnotu 100 000.

Číselný filtr

3) Filtr polí s datem vám usnadní hledání faktur

Blíží se konec měsíce a vy chcete zjistit, kolik faktur je do konce měsíce splatných. Díky novému filtrování to zvládnete na dvě kliknutí.

Nejdříve kliknete do políčka, ve kterém je datum splatnosti v aktuálním měsíci. Poté už jen zvolíte filtr “Je 2. měsíc roku 2016”.

Zjednodušili jsme i vyhledávání v časových intervalech. Stačí vybrat filtr “mezi”, kde si nastavíte časový interval. Vybrat můžete i faktury se splatností v jeden konkrétní den.

Datový filtr

Nové filtrování vám samozřejmě usnadní práci i v dalších případech. Více informací o této funkci najdete v naší dokumentaci.

2 | 2016

[Leden 2016] Měsíční přehled dění v ERP systémech

Začátky roku bývají často spojené se změnami. Proto jsme lednový přehled dění v ERP zaměřili na všechny, kteří uvažují o zavedení...
2 | 2016

O.K. SERVIS BioPro oceňuje na Variu automatickou expedici zakázek

Efektivní vyřizování přijatých objednávek a řízený sklad potřebovala česká společnost O.K. Servis BioPro dodávající laboratorní...
2 | 2016

[Altus Portal] Příchod nového zaměstnance? Vyhněte se zbytečnému papírování

Nový zaměstnanec přináší do firmy vždy čerstvé nápady a energii. Jeho nástup ale znamená hodně papírování. Podepsáním pracovní sm...
1 | 2016

[Prosinec 2015] Měsíční přehled dění v ERP systémech

Leden pro většinu z nás znamená čas předsevzetí. My jsme si letos předsevzali, že vám i nadále každý měsíc přineseme přehledný so...
1 | 2016

[Altus Portal] Zefektivněte si práci. Napojte podnikové ERP na Altus Portal

Vytvořit v ERP systému fakturu, objednávku, či jiný doklad, poté jej exportovat, nebo vytisknout, rozeslat kolegům, nechat s...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)