Překvapilo mě, jak je Vario rychlé, říká jednatel strojírenské firmy

Excel je skvělý na tabulky, ale na agendu expandující firmy už nestačil. Proto začali ve strojírenské společnosti De & Co Hranice hledat nový informační systém. „Přechodem na Vario jsme ušetřili spoustu času,”  říká jednatel Tomáš Rőssner.

Firma vznikla v roce 2008 jako projekční kancelář. Postupně však do nabídky služeb zařadila i výrobu strojních prototypů. A protože jsou klienti spokojení, De & Co se dál úspěšně rozrůstá. V současnosti má třináct zaměstnanců a obrat šedesát milionů korun.

Až do ledna 2016 si ve firmě vystačili s Excelem a s účetním softwarem, ve kterém vedli faktury a spravovali finance. „Ke změně jsem se odhodlal, když jsem si uvědomil, kolik času ztrácíme. Stávalo se, že dva lidé dělali zbytečně stejnou práci. Jeden něco vyplnil do tabulky v Excelu a druhý ty samé údaje přepisoval do jiné tabulky,”  vykládá Rőssner a dodává, že i kontrola splněných úkolů byla obtížná.

Když v De & Co začali hledat nový systém, slibovali si od něho hlavně lepší přehled o:

  • ziskovosti a stavu zakázek,
  • agendě přijatých a vydaných dokladů,
  • stavu výroby.

Také potřebovali ERP, které se přizpůsobí zakázkové výrobě. Právě té se společnost věnuje. „Kromě toho pro mě byl samozřejmě důležitý poměr cena/výkon a to, aby byl systém schopný růst s firmou. Vario splňovalo všechna tato kritéria,” říká Rőssner.

 

 

Zaměstnanci se s Variem brzy naučili

Vario nasadili ve firmě v lednu. „Přechod na nový systém byl bez závad, hned jsme mohli fakturovat. Samozřejmě se objevily drobné potíže, protože lidé byli zvyklí pracovat s něčím jiným. Ale Vario se ovládá podobně jako programy Microsoft Office, takže se s ním všichni brzy naučili,”  vypráví jednatel.

Protože mají v De & Co Vario jen pár měsíců, zatím nepracují se všemi implementovanými moduly naplno. „Řekl bych, že Vario využíváme na 50 až 60 %. Zatím nám to stačí a jsme příliš vytížení zakázkami, než abychom nyní spouštěli další moduly,”  říká Rőssner.

Aktuálně využívají například tyto moduly:

  • výroba,
  • finance,
  • zákazníci,
  • personalistika.

Díky Variu je vše rychlejší

V De & Co nyní ušetří hodně času. „Překvapilo mě, že oproti našim starým systémům je Vario o tolik rychlejší,”  hodnotí jednatel. Díky tomu, že mají všechna data v jednom systému, snadno dohledají potřebné informace. Další výhodou jsou podle Rőssnera digitálně zálohované faktury.

Až bude víc času, chtějí v De  & Co začít pracovat s dalšími moduly a využívat systém na 100 %. „S Variem jsme spokojení a můžeme ho doporučit i dalším firmám,”  uzavírá Rőssner.

 

 

6 | 2016

[Altus Portal] Firmy šetrné k přírodě přechází na bezpapírové kanceláře

Sedm stromů. Tolik je potřeba pokácet, aby se pokryla roční spotřeba průměrného Evropana. Právě ekologické důvody vedou řadu spol...
6 | 2016

Na pláž nebo na chatu - čas evidovat dovolené je tady

Ještě týden, ještě dva dny, už zítra! V kuchyňce u kávovaru se nemluví o ničem jiném, než o tom, kam se kdo chystá na dovolenou. ...
6 | 2016

Pohlídejte si změny zákonů, máme pro vás legislativní kalendář [infografika]

Změn v zákonech je tolik, že je běžný člověk nestíhá sledovat. Abyste byli vždy v obraze, sledujeme nejdůležitější novinky za vás.
6 | 2016

4 změny v ISO 9001, na které se musíte připravit

Pokud chcete mít i nadále certifikát ISO 9001, zpozorněte. Počítejte s tím, že bude nutné se přizpůsobit aktualizované normě ČSN ...
6 | 2016

Haló, tento úkol čeká na dokončení. Díky upomínkám ve Variu stihnete každý termín

Doby, kdy jste měli monitor polepený post-it lístečky s úkoly, jsou už dávno pryč. Nyní můžete své úkoly pohodlně evidovat ve Var...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)