Předejděte zbytečným chybám ve skladových zásobách. Pomůže automatická kontrola přijímaného zboží

Konkurenční firma snížila ceny, ale vy si toho všimnete až za několik dní a to je pozdě – váš zákazník už mění dodavatele. Taková situace děsí snad každou obchodní společnost. Jestli pořád nevíte, jak si pohlídat pokles nákupních cen a včas na něj reagovat změnou prodejních cen, máme pro vás tip na usnadnění práce. Na Vario doplněk s názvem Kontrola cen příjmu si zvyknete velmi rychle a už bez něj nebudete chtít pracovat.

Funkcionalita má hned několik výhod:

  1. Pohlídá, zda dodavatel dodržuje dohodnuté ceny zboží a nemění je bez vašeho vědomí. Na jakékoliv změny vás upozorní.
  2. Upozorní vás na snížení nákupních cen a vy víte, že máte snížit prodejní ceny, abyste nepřišli o zákazníky.
  3. Vypočítá pro vás nový ceník podle aktuální nákupní ceny nebo zvýšené marže.
  4. Umožňuje automaticky vložit změny cen do ceníku.

Jak začít pracovat s doplňkem ve vašem obchodě

Kontrolu cen příjmu využijí majitelé a zaměstnanci obchodních firem se zbožím, jehož ceny se vyvíjí. Doplněk si objednáte ve Vario Shopu. Pak ho jednoduše stáhnete, nainstalujete a nastavíte podle potřeb vašeho obchodu. Žádných složitých mezikroků a zbytečného zdržování se nemusíte obávat. Práce s doplňkem je tak snadná, že nepotřebujete ani školení.

Po nainstalování doplňku si otevřete a nastavte 3 karty na míru vašim potřebám.

  1. Karta Obecné

Na kartě Obecné si zvolte z možností marže nebo rabat – podle toho, s čím pracujete. Pak vyberte, zda má doplněk pracovat s ceníkem nebo katalogem a určete jednu z kategorizací doplňku. Ta slouží k doplnění informací o produktu. Pak už zbývá jen zvolit, v jakých modulech chcete s funkcionalitou Kontrola cen příjmu pracovat, a na kartě Obecné máte hotovo.

  1. Karta Marže

Protože už jste zvolili mezi marží a rabatem, pracujete na kartě Marže pouze s jednou z hodnot. Vyberte si ceník, pro který budete marži nebo rabat určovat. Poté zařaďte produkt pod příslušnou marži. Nezapomeňte zadat také marži v procentech a minimální marži v procentech.

  1. Karta Nákup

Na třetí kartě nazvané Nákup naleznete jedinou volbu, která je ve výchozím nastavení vypnutá. Znamená to, že nákupní cenou je cena na aktuální položce. Pokud možnost zvolíte zatrhnutím myší, stane se nákupní cenou průměrná skladová cena.

Zkoušejte doplněk jeden měsíc zadarmo

V demoverzi Varia máte celý měsíc na to, abyste funkcionalitu Kontrola cen příjmu testovali zadarmo. Díky tomu se naučíte s doplňkem pracovat a přesvědčíte se, jak moc vám usnadňuje práci.

Zajímají vás další funkce Varia? Všechny novinky a zajímavosti budete mít stále po ruce – stačí sledovat náš FacebookTwitter.

1 | 2017

Poslanci zamítli výjimky z EET pro on-line platby a pro podnikatele s paušálem

Majitelé e-shopů a drobní živnostníci dlouho čekali, jak to dopadne s výjimkami z EET, které na konci listopadu navrhl ministr fi...
1 | 2017

EET? Vario vyřešilo novou povinnost velmi inteligentně, říká Josef Rubáš z KT UNICOS

Majitel společností KT UNICOS a KINETIC KT Josef Rubáš zná všechny novinky ve Variu z první ruky . Jeho firmy samy používají Var...
1 | 2017

Díky Variu nám vzrostl počet servisů o 10 %, říká Jiří Kocián z Alkom Security

Lidé z bezpečnostní firmy Alkom Security jsou s Variem dobří známí. Společníka v podnikání jim dělá už dvacet let a neměnili by.
11 | 2016

Pronájem Varia nám usnadňuje začátek podnikání, říkají majitelky Perfect Storage

Hledáte, kde bezpečně uskladnit nábytek nebo třeba jízdní kola? Pak jste možná narazili na českou firmu Perfect Storage , které ...
11 | 2016

Pád ze žebříku nebo popálení. Jak postupovat při pracovním úrazu

46 tisíc pracovních úrazů. Tolik nehod se v České republice událo v roce 2015 a oproti předchozímu roku je zranění dokonce o ti...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)