Posílejte výplatní lístky na e-mail a ušetřete čas

Příprava výplatních lístků obvykle není práce na hodinu. Lístky je potřeba vytisknout, nachystat pro jednotlivé zaměstnance, rozdat - a to může v závislosti na velikosti firmy zabrat i celý den. Jenže jak ušetřit papír, čas a mít důležité dokumenty přehledně na jednom místě? S tím vším vám pomůže výplatní lístek v PDF.

Jak to funguje

Ve Variu nejprve vytvoříte PDF verze výplatních lístků a pak je odešlete na e-maily zaměstnanců. Každý pracovník si ke svému výplatnímu lístku může přiřadit heslo a tím jej zabezpečit. A pokud náhodou zaměstnanec své heslo zapomene, zjistí jej u mzdové účetní.

Hlavní výhody výplatního lístku v PDF

  • Nemusíte nic tisknout, stříhat ani balit.
  • Lístek v PDF plně nahrazuje papírovou verzi.
  • Lístky snadno doručíte zaměstnancům.

Díky formátu PDF bude pro vaše zaměstnance mnohem pohodlnější lístky archivovat. Jednoduše si na ně v počítači vytvoří složku a na rozdíl od papírových lístků budou mít jistotu, že je neztratí nebo někam nezaloží.

Spusťte si doplněk ve svém Variu

Stáhněte si doplněk ve Vario Shopu a nainstalujte ho. Poté v agendě Personalistika zadejte hesla zaměstnanců k výplatnímu lístku. Můžete to udělat dvěma způsoby. Že jste hesla zadali správně, snadno zjistíte díky odeslání testovacího e-mailu.

Dále pracujete v agendě Mzdy. Nejprve zadejte období, za které výplatní lístky odesíláte, a vyfiltrujte si zaměstnance, kterým výplatní lístek v PDF chcete poslat.

Pak můžete začít pracovat přímo v doplňku Výplatní lístek PDF, který otevřete v menu Nástroje agendy.

Přečtěte si i podrobnější postup instalace.

Jak posílat výplatní lístky v PDF

Po otevření doplňku nejprve vyplňte údaje, které najdete v kolonce Nastavení. Z tiskových formulářů vyberte správný typ výplatního lístku, zapište e-mail odesílatele a e-mail, na který budou chodit chybová hlášení neodeslaných lístků. Nezapomeňte doplnit i předmět pro příjemce e-mailu, adresu odesílatele a další kolonky v Nastavení.

Spusťte doplněk a vyplňte údaje na kartě Nastavení.

 

Vyplněné údaje v Nastavení se ukládají a vy s nimi můžete dále pracovat při příštím spuštění doplňku.

Po vyplnění kolonek v Nastavení se opět vraťte do okna Výplatní lístek e-mailem. Vpravo dole klikněte na Odeslat a rozešlete lístky zaměstnancům. Jak odesílání dopadlo, zjistíte v dalším okně, které se otevře hned vedle. Bez zdržování se ubezpečíte, zda výplatní lístky přišly v pořádku na všechny adresy.

Po kliknutí na Odeslat můžete postupné rozesílání kontrolovat v dalším okně.

 

Vaši zaměstnanci nepotřebují k přijímání výplatních lístků v PDF žádné speciální zařízení či softwary. Svůj výplatní lístek si kdykoliv zkontrolují v e-mailu a pokud chtějí, mohou si ho sami vytisknout.

Přečtěte si více o práci s doplňkem výplatní lístek v PDF.

Chcete mít přehled, s čím vám funkce Varia pomohou? Sledujte nás na Facebooku a Twitteru a neuteče vám žádná aktualita nebo zajímavost.

 

 

5 | 2017

Evidujte on-line tržby ve Variu hromadně v doplňku EET e-shop

Není to tak dlouho, kdy finanční správa na začátku února vydala pokyn , jak mají podnikatelé evidovat své on-line platby . V Al...
5 | 2017

Týdenní otcovská dovolená platí pro zaměstnance i OSVČ. Zjistěte to nejdůležitější

Poslanci zařadili na konci února takzvanou otcovskou poporodní péči na seznam dávek státní sociální podpory - odsouhlasili totiž ...
5 | 2017

[Altus Portal] Urychlete schvalování ve vaší firmě. Elektronický dokument vyřídíte za chvíli

Představte si, jaké by to bylo mít v práci bezpapírovou kancelář - všechny důležité věci v počítači. Lidé z vaší firmy by měli ...
4 | 2017

Senioři se svezou v novém autě. Přispěl na něj Altus software

Zajít si do obchodu, k lékaři nebo do lékárny. Pro většinu lidí jsou to úplně obyčejné činnosti, nad kterými není potřeba dlouze ...
4 | 2017

Zkuste Vario zdarma. Od zlepšení vašeho podnikání vás dělí jen 10 minut

Přemýšlíte o novém ekonomickém systému, ale obáváte se, že změna zabere moc času a spolkne spoustu peněz? Díky Altus Vario to t...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)

2016

Listopad (3 příspěvky)
Říjen (2 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (5 příspěvků)
Červenec (4 příspěvky)
Červen (6 příspěvků)
Květen (4 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (5 příspěvků)
Únor (4 příspěvky)
Leden (2 příspěvky)