Malí a střední podnikatelé získají bezúročné úvěry v hodnotě 8,8 miliard

Získat půjčku z fondů Evropské unie je pro malé podnikatele někdy téměř nemožné. Proto jim s tím pomůže Ministerstvo průmyslu a obchodu. Devíti stovkám živnostníků a malých firem rozdělí úvěry v programu nazvaném Expanze.

Cílem ministerstva je pomoci malým a středním podnikatelům snadněji získat bankovní úvěr a zvýšit jejich tržby.

Za jakých podmínek si můžou podnikatelé půjčit

Půjčky pro podnikatele připravuje ministerstvo společně s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou. Ta bude poskytovat bezúročný úvěr v hodnotě 2 až 45 milionů korun s dobou splatnosti až 7 let a odkladem splátek jistiny úvěru až 3,5 roku. Podnikatelé tak z úvěru zaplatí až 45 % nákladů na svůj projekt.

Nové stroje nebo rekonstrukce. Na co použít peníze z úvěru

Peníze banka půjčí na zaplacení dlouhodobého hmotného nebo nehmotného majetku. Jako hmotný majetek pořídí malí a střední podnikatelé například:

  • nové stroje a zařízení,
  • nové stavby
  • nebo zastavěné pozemky i se stavbami.

Penězi z úvěru je možné zaplatit také rekonstrukci a nehmotný majetek. To znamená například:

  • zřizovací výdaje,
  • náklady na software
  • nebo výzkum a vývoj.

Žádosti o úvěry startují už v červnu

První žádosti o úvěr začnou přijímat pobočky Českomoravské záruční a rozvojové banky ve čtvrtek 1. června 2017. Součástí žádostí musí být vypracovaný podnikatelský záměr a podnikatel už by také měl mít domluvený komerční úvěr na doplacení svého projektu. Přečtěte si výzvu k předkládání projektů a její podmínky.

Někteří podnikatelé si přijdou i na finanční příspěvek. Záleží, odkud jsou

Kromě úvěru ministerstvo rozdává také finanční příspěvek. Dosáhnou na něj podnikatelé ze zvýhodněných regionů. Patří k nim 36 okresů s vyšší nezaměstnaností - například Břeclav, Olomouc nebo Vsetín. Stáhněte si jejich seznam z webu ministerstva.

Finanční příspěvek využijí podnikatelé k zaplacení úvěru. Za půjčku peněz z programu Expanze sice nic navíc nezaplatí, ale pokud potřebují na své podnikání více peněz, budou si muset půjčit s úrokem. A ten jim částečně zaplatí příspěvek od ministerstva.

Vylepšete svoje podnikání díky Altus Vario nebo Portal

Díky bezúročnému úvěru můžete ve svém podnikání udělat pořádek a ušetřený čas věnovat třeba  lepší péči o zákazníky nebo vývoji nových produktů.

ERP software Altus Vario vám pomůže řídit obchodní a ekonomické agendy. Pořídíte si jednotlivé moduly a snadno sestavíte systém, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Můžete si například vybrat jen moduly Banka, Pokladna a Služby nebo jinou kombinaci. Vyzkoušejte si měsíční demoverzi Varia zadarmo.

Software Altus Portal vám umožní pracovat s dokumenty on-line. Všechny směrnice, návody nebo oběžníky, které ve vaší firmě denně používáte, převeďte do elektronické podoby. Dokumenty tak budete mít přehledně uspořádané a pořád po ruce.

Na Facebooku a Twitteru informujeme o legislativních novinkách. Sledujte nás na sociálních sítích a buďte v obraze.

7 | 2017

Využijte své oblíbené klávesové zkratky i ve Variu

Většina lidí používá klávesové zkratky pro běžné i méně obvyklé funkce bezmyšlenkovitě. CTRL+Z pro návrat k předchozímu kroku neb...
7 | 2017

6 změn v EET metodice, které zajímají uživatele Varia

V polovině května vydala finanční správa druhou verzi metodiky k zákonu o EET. Je v ní shrnutá většina dodatků, které vycházely o...
7 | 2017

Jak psát e-maily, které si vaši zákazníci rádi přečtou

Cílit nabídku přesně na vybrané zákazníky a posílat jim informace, které je opravdu zajímají. Marketingové aktivity vám vydělají ...
6 | 2017

Posílejte výplatní lístky na e-mail a ušetřete čas

Příprava výplatních lístků obvykle není práce na hodinu. Lístky je potřeba vytisknout, nachystat pro jednotlivé zaměstnance, rozd...
5 | 2017

Evidujte on-line tržby ve Variu hromadně v doplňku EET e-shop

Není to tak dlouho, kdy finanční správa na začátku února vydala pokyn , jak mají podnikatelé evidovat své on-line platby . V Al...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)