[Leden 2016] Měsíční přehled dění v ERP systémech

Začátky roku bývají často spojené se změnami. Proto jsme lednový přehled dění v ERP zaměřili na všechny, kteří uvažují o zavedení ERP nebo změně poskytovatele. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, i proč se do ERP systému vyplatí investovat. Abyste viděli, jak může ERP prospět vaší firmě, vybrali jsme pro vás i jednu případovou studii.

1. Jak se vyhnout 5 pastem, které na vás číhají při výběru ERP systému

Výběr ERP systému je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, které firmy v oblasti informačních technologií dělají. Vyhněte se chybám, které dělají ostatní. Pro lepší rozhodnutí si třeba od zvažovaného poskytovatele vyžádejte demo, ve kterém si práci se systémem vyzkoušíte. Také se primárně nezaměřujte na cenu, ale na výhody, které vám daný software přinese.

Celý článek si přečtěte zde.

2. Q&A: Rady při výběru ERP systému

Expert Forrest Burnson se v rozhovoru pro mbtmag.com rozpovídal o tom, jak by měly výrobní firmy postupovat při výběru ERP softwaru. Radí například:

  • Kontaktovat podobně velké firmy podnikající ve stejném oboru a zjistit, jaký software využívají a jestli jim vyhovuje.
  • Přesně vědět, jaké má naše firma potřeby. Podle nich v předvýběru vyřadit poskytovatele, kteří by je nedokázali naplnit.

Celý článek si přečtěte zde.

3. 8 důvodů, proč byste měli investovat do ERP systému

ERP systém je mozek vaší organizace zodpovědný za kontrolu jednotlivých součástí firmy. Pokud ale nedokáže vyhodnotit silné a slabé stránky vaší společnosti, nefungují jednotlivé součásti dobře. Dobrý výběr ERP systému tak nejen zjednoduší procesy ve vaší firmě, ale vy díky němu i ušetříte peníze.

Celý článek si přečtěte zde.

4. Co zvážit, když vybíráte poskytovatele ERP

Přizpůsobivost, cenová dostupnost, integrace, použitelnost a implementace. To je podle serveru thewestsidestory.net 5 klíčových faktorů, které máte zvážit při výběru poskytovatele ERP systému. Při volbě navíc nemáte myslet jen na přítomnost, ale i na blízkou a vzdálenější budoucnost.

Celý článek si přečtěte zde.

5. ERP software pomáhá čínské firmě vyrábějící skříně a šatníky zrychlovat výrobu

Výroba nábytku na míru zažívá v posledních letech rapidní růst. Společnost Oppein, která je vedoucí čínskou firmou ve výrobě kuchyňského nábytku, se proto musela přizpůsobit tempu trhu. Implementovala ERP systém, díky kterému se například výrobní proces zefektivnil o 35 %.

Celý článek si přečtete zde.

Narazili jste také na zajímavý článek ze světa ERP? Upozorněte nás na něj na Facebooku, Twitteru, LinkedInu nebo Google+.

 

2 | 2016

O.K. SERVIS BioPro oceňuje na Variu automatickou expedici zakázek

Efektivní vyřizování přijatých objednávek a řízený sklad potřebovala česká společnost O.K. Servis BioPro dodávající laboratorní...
2 | 2016

[Altus Portal] Příchod nového zaměstnance? Vyhněte se zbytečnému papírování

Nový zaměstnanec přináší do firmy vždy čerstvé nápady a energii. Jeho nástup ale znamená hodně papírování. Podepsáním pracovní sm...
1 | 2016

[Prosinec 2015] Měsíční přehled dění v ERP systémech

Leden pro většinu z nás znamená čas předsevzetí. My jsme si letos předsevzali, že vám i nadále každý měsíc přineseme přehledný so...
1 | 2016

[Altus Portal] Zefektivněte si práci. Napojte podnikové ERP na Altus Portal

Vytvořit v ERP systému fakturu, objednávku, či jiný doklad, poté jej exportovat, nebo vytisknout, rozeslat kolegům, nechat s...
12 | 2015

15 změn daňové a účetní legislativy, které začnou platit 1. ledna 2016

Zvýšení minimální mzdy, znovuzavedení jednoduchého účetnictví nebo změna pravidel pro školkovné. To jsou jen některé novinky, kte...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)