Jak zrychlit práci s datovou schránkou? Díky Variu to půjde jedna radost

Dvě hodiny pracujete ve Variu, pak posíláte datovou schránkou informace na úřad a vrátíte se opět k Variu. Jenže jste na něco zapomněli, musíte všeho nechat a honem zpátky do datové schránky.

Řešení takových nepříjemných situací můžete klidně hodit za hlavu. Komunikovat přes datovou schránku je teď o dost snazší – zvládnete to totiž přímo ve Variu. Stačí jen použít agendu Datové schránky.

Jak na datovou schránku ve Variu

  1. Je potřeba mít založenou datovou schránku zřizovanou Ministerstvem vnitra ČR. S Variem můžete propojit i více schránek – jen nezapomeňte, že je potřeba pro každou zvlášť zřídit knihu.

  2. Nainstalujte si agendu Datové schránky v programu Altus Vario.

  3. Posílejte a přijímejte úřední dokumenty přímo z Varia.

Formuláře a dokumenty, které zpracováváte ve Variu, můžete odeslat ze systému rovnou na úřad a ušetřit si tak zbytečné mezikroky. Pokud o datové schránce teprve přemýšlíte, je nejvyšší čas si ji zřídit – má totiž stejnou váhu jako úřední písemnosti doručované poštou, ale je o dost rychlejší.

Odesílejte a přijímejte zprávy rychle a bez chyb díky návodu

Datová schránka Varia funguje podobně jako e-mail. Při odesílání zprávy kliknete na možnost nový záznam, pak vyplníte údaje o odesílateli a příjemci a můžete přejít na vytváření zprávy s přílohou.

Na kartě pro odesílání zpráv vidíte důležité údaje, které je potřeba vyplnit.

 

Pokud potřebujete zkontrolovat nové zprávy, stačí kliknout v menu na možnost Stáhnout nové přijaté zprávy. Ty můžete stahovat i hromadně, přeposílat je či na ně rovnou odpovídat.

Na kartě pro přijímání zpráv vidíte přečtené i nepřečtené zprávy.

 

Rozdíl mezi klasickou datovou schránkou a schránkou Varia je nasnadě: budete mít stále k dipozici historii zpráv jako třeba v e-mailu. Klasická datová schránka staré zprávy postupně maže.

Kromě datových schránek můžete s úřady komunikovat i přes službu VREP s Českou správou sociálního zabezpečení a přes EPO s Českou daňovou správou. Stačí si nainstalovat doplněk Elektronická podání a hned odesíláte třeba přiznání k DPH nebo po registraci na příslušné okresní pracoviště České správy sociálního zabezpečení (OSSZ) formulář k nemocenskému pojištění.

Chcete vědět víc o novinkách ve Variu a v legislativě? Další zajímavosti sledujte na našem Facebooku a Twitteru.

 

10 | 2016

Elektronická evidence tržeb se blíží mílovými kroky. Vaše Vario bude včas připraveno

Restauratéři a hoteliéři se budou s EET potýkat už od prosince, maloobchodníci a velkoobchodníci jsou na řadě od března a na osta...
9 | 2016

Dejte si pozor na nezaplacené faktury. Vario vám s hlídáním dlužníků pomůže

Druhotná platební neschopnost je postrachem všech firem. Proto se vyplatí mít perfektní přehled o pohledávkách, které máte vůči o...
9 | 2016

Ušetřete si klikání a vložte na úvodní obrazovku Varia příkazy na míru

Šéf po vás chce pravidelně reporty zakázek v různých fázích procesu a vy je vždy lovíte “z hlubin” Varia. Pokud podob...
8 | 2016

Měl dva tituly, ale skončil u pásu. Pak emigrant Orlický vynalezl ERP systémy

Jednou týdně zadáte do sálového počítače data na děrných štítcích a stroj vám “vyplivne” výsledky. Myslíte, že je to ...
8 | 2016

3 nejčastější chyby, které firmy dělají při podávání kontrolního hlášení

Čtvrtletní plátci DPH podávali v červenci své teprve druhé kontrolní hlášení a řada z nich chybovala. Přinášíme vám přehled chyb,...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)