Elektronická evidence tržeb

Ministerstvo financí připravuje na příští rok novinku – elektronickou evidenci tržeb v maloobchodě a restauracích. Cílem je získat větší přehled nad platbami a tím i nad odvody daní. Ministerstvo financí plánuje, že ve větší míře omezí tzv. „šedou“ ekonomiku. Co se pod pojmem elektronická evidence tržeb skrývá?

Elektronická evidence tržeb je systém, který bude evidovat veškeré hotovostní platby. Systém komunikuje mezi podnikateli a Finanční správou. Při hotovostní platbě zadá obchodník do systému tržbu a systém mu vrátí specifický kód, který bude patřit dané účtence a bude na ní uveden. Je v plánu také zavedení tzv. „účtenkové loterie“, která má za účel motivovat zákazníky, aby vyžadovali účtenky. Loterie by měly být nepravidelné a převážně regionální nebo tematicky zaměřené.

Systém se má začít spouštět postupně a první termín, nyní leden 2016, má platit pro osoby poskytující stravovací a ubytovací služby. Druhý termín bude platit pro osoby podnikající v maloobchodě a velkoobchodě a bude následovat několik měsíců po prvním termínu.

Pro podnikatele plyne povinnost pořídit si zařízení, které má připojení k internetu v okamžiku platby (počítač, tablet, mobil, pokladní systém), aby mohl získat daný kód. Pokud nebude systém fungovat, je možné zadat kód ručně a následně ho do systému poslat individuálně. Pokud používáte informační systém jako například Altus Vario a máte připojení k internetu, nebudete si muset pořizovat žádné nové zařízení. Renomovaní výrobci ekonomického software přidají tuto funkčnost do svých systémů v rámci aktualizací.

Jste-li uživateli Altus Vario – konkrétně modulů Prodejna a Pokladna, této změny se vůbec bát nemusíte. Elektronická evidence tržeb bude součástí standardního řešení a vy se tak nebudete muset o nic starat.

4 | 2015

Řízení dokumentů nikdy nebylo jednodušší

Představujeme nový Altus Portal – moderní podnikový intranet, který vám ulehčí práci s dokumenty.
3 | 2015

20 let jsme v podnikání s vámi

Společnost Altus software slaví dvacet let od svého vzniku. Připomeňte si některé zajímavé události a překvapující čísla.
2 | 2015

Jak efektivně komunikovat se zákazníkem

Spokojený a vracející se zákazník je pro každou společnosti tou nejlepší vizitkou a největší odměnou. Komunikace je důležitým prv...
2 | 2015

Energie v Altus Vario

Inženýrská společnost VAVRIK group s.r.o. zabývající se dodávkami TZB zařízení používá Altus Vario pro řízení obchodního procesu,...
1 | 2015

Změny daňových zákonů od ledna 2015

Legislativní vývoj Obdobně jako v minulých letech, i od 1. ledna 2015 dochází k novelizaci daňových aj. zákonů. Upozorňujeme p...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)