[Altus Portal] Zvyšte důvěryhodnost své firmy. Řiďte dokumenty dle normy ISO 9001

Udržet vysokou úroveň výrobního procesu pomáhá od 80. let 20. století norma ISO 9001. Její vlastnictví navíc dávají často zadavatelé práce jako podmínku účasti ve výběrovém řízení. Správu dokumentů podle této, ale i dalších norem, vám usnadní Altus Portal.

Norma ISO 9001 definuje systém managementu jakosti podle standardů Mezinárodní organizace pro normalizaci. Firmy, které ji splňují, dokazují, že jsou schopné vyrábět nebo distribuovat produkty v souladu se všemi předpisy a potřebami zákazníka.

Protože je norma velmi univerzální a vyvážená, používá se v mnoha odvětvích. A i když není pro všechna nezbytná, někteří zadavatelé práce její vlastnictví požadují pro účast ve výběrovém řízení. Firmy, které certifikaci nemají, se tak připravují o příležitosti.

Norma vyžaduje řízení dokumentace

Podmínkou pro získání ISO 9001 je mimo jiné řízení dokumentace podle určitých standardů. To například znamená, že všechny dokumenty musí být:

  • podepsané,
  • dostupné i v předchozích verzích.

Řízení dokumentů a záznamů v Altus Portal tyto požadavky splňuje.

Samotné řízení dokumentů ale k získání certifikátu nestačí. Norma se zabývá i řízením lidských zdrojů, infrastruktury, zavádí procesy komunikace se zákazníky, hodnocení dodavatelů, měření výkonnosti procesů a také interní audity za účelem získání zpětné vazby.

Výhody normy ISO 9001

Kromě možnosti účastnit se výběrových řízení přináší vlastnictví normy ISO 9001 i další výhody. Firma díky ní například optimalizuje náklady, protože uspoří suroviny, energie a další zdroje.

Efektivní nastavení procesů navíc pomůže s navýšením tržby a zisku. V neposlední řadě stoupne i výkonnost celé firmy.

Altus Portal můžete použít i pro řízení dalších norem

ISO 9001 ale není jediná norma, kterou je možno řídit v systému Altus Portal. Odpovídá i normám ISO 17025, ISO 13485, ISO 14001 nebo Správná výrobní praxe SUKL. Koupí Altus Portalu si tak pořizujete vysoce certifikovaný systém, který využijete pro správu jakékoliv řízené dokumentace.

Jestli vás Altus Portal zaujal a chcete se dozvědět další informace, objednat si prezentaci ve firmě nebo vyzkoušet demo verzi zdarma, kontaktujte nás.

5 | 2016

Přizpůsobte si Vario na míru pomocí funkce Akce a ušetřete si práci

Klik, klik, klik. Nudná rutinní práce vám zabírá spoustu času, který byste mohli využít mnohem efektivněji. Proto vám v tomto člá...
5 | 2016

Práci s rozsáhlými tabulkami vám usnadní funkce skrytí a ukotvení sloupců

Čím víc informací má firma k dispozici, tím lépe. Někdy jich je však tolik, že je problém s nimi pracovat. Se zobrazením relevant...
5 | 2016

5 změn v zákonu o dani z příjmů, které vláda chystá na rok 2017

Poté, co ministr financí Andrej Babiš prosadil elektronickou evidenci tržeb, pokračuje ve svém záměru novelizovat zákon o dani z...
5 | 2016

Přijďte na školení Varia a nechte si poradit od profesionálů

Vario má stovky funkcí, které vám usnadní podnikání. Ale jen tehdy, pokud je budete skutečně využívat. Jestli patříte k lidem, kt...
4 | 2016

Konec statisícovým ztrátám o Vánocích. Skateshopu Snowbitch se osvědčilo Vario

Bylo to jako přesednout z Wartburgu do nové Octavie. Tak mluví o přechodu na Vario obchodní ředitel Snowbitch Jiří Cafourek. Tent...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)