5 tipů na rychlejší práci pomocí webové aplikace Altus Portal

Zaprášené šanony v archivu, spousta faktur připravených k podpisu, nejasnosti kolem zastupování lidí na dovolených, spousta tištěných směrnic pro nové zaměstnance... Přesně tyhle starosti vám odpadnou díky webové aplikaci Altus Portal, se kterým snadno najedete na pohodlnou bezpapírovou kancelář a přehlednou databázi dokumentů.

Podívejte se na našich 5 vychytávek v Portalu, se kterými vám půjde práce od ruky.

1. Portal pomůže více lidem, než si možná myslíte

V účtárně mají přehled stavu schvalování faktur, personalisté si pochvalují úsporu práce při nástupu nového zaměstnance a manažer má vždy on-line přístup k potřebným dokumentům, fakturám a reportům. To je jen pár příkladů toho, co vše Portal umí. A stejně tak aplikace Altus Portal urychlí práci i na dalších odděleních, včetně výroby či skladu.

V každém oddělení si v Portalu snadno vytvoří vlastní databázi znalostí. Tu si může spravovat každý uživatel i sám pro sebe – Portal funguje jako složka dokumentů s přehlednou stromovou strukturou.

V Portalu spolu mohou zaměstnanci sdílet návody na jednotlivé činnosti, pracovní postupy, zápisy z porad, ale třeba i jídelní lístky oblíbených restaurací. Díky intuitivnímu a jednoduchému editoru si Portal oblíbí opravdu každý. Jednoduše založíte třeba i hlasování o termínu firemního večírku.

Budete na firemním večírku hrát stolní fotbal nebo si uděláte si ochutnávku vín? V Portalu spustíte hlasování a ještě v ten den budete vědět, čemu dávají kolegové přednost, aniž byste je po jednom obcházeli.

2. Díky verzování a historii dokumentů máte vždy přístup k aktuální verzi

V Portalu se vám nestane, že byste měli několik verzí směrnice a nevěděli, která z nich je platná. Vždy je totiž zveřejněná pouze jedna – ta aktuální.

Pokud vydáváte každý rok novou směrnici, třeba jen s drobnými úpravami, vidí lidé vždy jen aktuální variantu. V historii ale najdete všechny verze, které je možno mezi sebou porovnat a jednoduše zobrazit provedené změny. 

3. Nástup nového zaměstnance

Směrnice o bezpečnosti práce, požární směrnice, etický kodex firmy a mnoho dalších dokumentů a pracovních postupů musí znát ve firmě každý zaměstnanec. Při nástupu nováčka se pak tisknou stohy dokumentů a řeší podpisové archy.

Pokud máte všechny takové dokumenty uloženy v Portalu, stačí, že personalistka na pár kliknutí přiřadí nového pracovníka do správných skupin a Altus Portal mu automaticky pošle odkazy na všechny aktuální dokumenty, se kterými se nováček musí seznámit. Na jednom místě pak jednoduše podpisy zkontrolujete – a navíc, zapomnětlivce snadno upomenete pomocí funkce Urgovat podepsání”.

 

4. Portal se postará o vaši práci, když budete na dovolené

Chystáte se na delší dovolenou, jenže v práci máte na starosti schvalování faktur, které nepočkají. Jak to udělat, aby vaši práci včas vyřídil někdo jiný a nic mu neuteklo?

V Portalu si jednoduše zadáte délku dovolené a svého zástupce. Portal pak bude ke schvalování faktur vybízet vašeho kolegu – ale nebojte, pouze po dobu vámi zadané dovolené.  A pokud byste snad přesto chtěli něco z dovolené zkontrolovat – není problém. Portal máte s sebou všude tam, kde máte k dispozici webový prohlížeč.

5. Veďte systém managementu jakosti podle norem

Pokud jste se rozhodli pro řízení podle mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001/2001, bude pro vás Portal cenným pomocníkem. Systém totiž úspěšně prošel audity a je certifikovaný i pro:

  • ISO 17025,
  • ISO 13485,
  • ISO 14001
  • a Správnou výrobní praxi SUKL.

Zeptejte se nás na Portal třeba na našem Facebooku. Anebo si rovnou objednejte prezentaci systému, kde vám náš Portal rádi zdarma předvedeme.

2 | 2018

Report: co se naučíte na školení ke změnám v modulu Mzdy pro rok 2018

Nový rok přináší nové legislativní úpravy ve mzdách, daních i dalších oblastech. Namátkou jmenujme navýšení minimální mzdy, vznik...
2 | 2018

Firmy o více než 25 osobách musejí do 15. 2. odevzdat Oznámení o plnění povinného podílu za rok 2017

Pokud vaše společnost měla v minulém roce přes 25 zaměstnanců, musí splnit tak zvaný povinný podíl, to znamená zaměstnávat i osob...
2 | 2018

Praktický doplněk: Vario automaticky propojí výpis z banky s hrazenými doklady

Zná to každý obchodník, který umožňuje platby kartou. Zákazníci jsou spokojení, že mohou platit hotově či kartou, jak se jim zlíb...
1 | 2018

Jak na roční závěrku ve Variu? Postupujte podle našeho seznamu kroků

Výpočty a postupy, kterým se denně věnujete, perfektně znáte a s přehledem zvládáte. Jenže občas do toho přijde něco mimořádného ...
1 | 2018

Usnadňujeme vám práci: do modulu Pokladna jsme přidali platební terminál

Zaplatit kartou – to už je pro většinu zákazníků úplně samozřejmá věc. I když kupují třeba jen pár šroubků nebo kotouč do b...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)