4 tipy, jak si poradit s pomalým Variem

Stává se vám občas, že pracujete rychleji než vaše Vario? Jenže software musí člověku pomáhat, a ne ho brzdit. Proto jsme shrnuli nejčastější důvody pomalého Varia a připravili řešení, abyste se mohli zase rychle pustit do práce.

Objevte zdroj potíží

Nejprve se podívejte, zda je problém v počítači, síti nebo na straně souborového serveru, kam ukládáte data z Varia. Snadno to otestujete díky doplňku Správce databáze, kde kliknete na tlačítko Test výkonu počítače, sítě, SQL serveru. Díky tomu zjistíte, na co se zaměřit dále.

Podívejte se, jestli neskladujete data neefektivně

Hodně potíží může nadělat i to, že používáte příliš malý souborový server. Data uložená na souborovém serveru, která jsou větší než 100 MB, zpomalují vaše Vario. Zvažte proto přesun dat na Microsoft SQL server speciálně určený pro skladování velkého množství dat.

I souborový server Windows SQL se vyplatí pořádně zkontrolovat – jeho špatné nastavení vám totiž může zpomalovat Vario. Čím více lidem budete soubory sdílet, tím pomaleji budou fungovat. Abyste tomu předešli, vypněte na serveru položku sharing violation notification delay podle našeho návodu.

Potřebujete něco najít v datech uložených na SQL serveru a trvá to už celou věčnost? Zkuste filtr místo vyhledávání v kolonce Najít. Filtrováním najdete přesně ty soubory, které odpovídají vašim požadavkům a kritériím a bude to mnohem rychlejší. Přečtěte si, jak na to.

Tip pro administrátory: pro vyhledávání v databázích použijte passthrough variantu, které je rychlejší než běžný zápis dotazu. Podívejte se, jak na to.

Nečekejte zbytečně dlouho, než se Vario spustí

Možná se vám při otevírání Varia stává, že nastartování trvá až příliš dlouho. Problém může být na straně operačního systému Windows, který dávkuje Variu paměť příliš pomalu. Stačí jen změnit hodnotu MaxBufferSize z nuly na vyšší číslo podle našeho návodu.

Pozor na antivir, může zpomalit Vario

Antivirový program byste určitě používat měli, to nezpochybňujeme. Jenže za určitých okolností vám může dost zpomalit Vario. Pokud máte v antiviru pořád zapnuté skenování síťových disků, při používání Varia jej vypněte.

Týká se to také antivirového programu nainstalovaném na SQL serveru, kde máte uložená data z Varia. Podívejte se, jak jsme s tím poradili našemu klientovi.

 

Přinášíme zajímavé detaily z Varia a představujeme vám všechny novinky. Sledujte nás na Facebooku nebo Twitteru, ať jste pořád v obraze.

3 | 2017

5 EET problémů, které ze zákona snadno nevyčtete

1. březen změnil spoustě českých obchodníků způsob práce – museli totiž začít elektronicky evidovat své tržby. Jenže p...
2 | 2017

Zjednodušte si obchodování se zahraničím. Vario přiřadí platby k účtům v různých měnách automaticky

Auta , počítače nebo třeba materiály jako sklo a papír . Právě tyto komodity patří k zásadním položkám na seznamu českých v...
2 | 2017

Seznamte se: 5 novinek v práci z domova podle novely zákoníku práce

Homeworking, home office, teleworking neboli práce z domova. Jeden z oblíbených zaměstnaneckých benefitů získá v roce 2017 podr...
1 | 2017

Předejděte zbytečným chybám ve skladových zásobách. Pomůže automatická kontrola přijímaného zboží

Konkurenční firma snížila ceny, ale vy si toho všimnete až za několik dní a to je pozdě – váš zákazník už mění dodavat...
1 | 2017

Poslanci zamítli výjimky z EET pro on-line platby a pro podnikatele s paušálem

Majitelé e-shopů a drobní živnostníci dlouho čekali, jak to dopadne s výjimkami z EET, které na konci listopadu navrhl ministr fi...

Zasílat novinky


Články podle témat

Archiv novinek

2018

Srpen (1 příspěvek)
Březen (4 příspěvky)
Únor (5 příspěvků)
Leden (3 příspěvky)

2017

Prosinec (2 příspěvky)
Listopad (2 příspěvky)
Říjen (4 příspěvky)
Září (2 příspěvky)
Srpen (2 příspěvky)
Červenec (5 příspěvků)
Červen (1 příspěvek)
Květen (3 příspěvky)
Duben (4 příspěvky)
Březen (3 příspěvky)
Únor (2 příspěvky)
Leden (4 příspěvky)